Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Здравствените власти во Бугарија очекуваат трет бран од Ковид-19

"Имаме околу три недели до следниот пик на коронавирусот во нашата земја. Во претходниот бран пикот го достигвнавме за седум недели, а сега сме на најниското ниво, бидејќи во моментов бројот на пациентите е 113 на 100.000. Нивоата од кои сега тргнуваме се многу повисоки,и немаме  седум недели, туку само три недели".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close