0_Web_АктуелноСвет

Здравствени експерти: Пандемијата може да трае доколку богатите земји не ги поделат вакцините

Здравствените експерти порачуваат дека пандемијата на коронавирусот нема да заврши уште неколку години доколку богатите земји не ги поделат своите вакцини со останатиот дел од светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close