ЕвропаЕвропа.Портал

Здравствената агенција на ЕУ почнува со процесот на проценка на вакцината Новавакс

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека ја почнала процедурата за проценка на вакцината против коронавирусот што ја разви американскиот производител на лекови Новавакс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close