Дописници МКДОпштински вести

„Здрава котлина“ бара итно ставање во функција на мерна станица за загаденоста на воздухот во Струмица

Еколошкото здружение „Здрава котлина“ бара од Министерството за животна средина и просторно планирање и Општина Струмица итно да ја стават во функција мерната станица за загаденоста на воздухот во Струмица, лоцирана во дворот на болницата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close