0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Zbulohet një mini laborator dhe fidanë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona

Pas njohurive paraprake operative sot rreth orës 15:00 Njësia për tregti ilegale me drogë - SPB Shkup,  në lagjen Vizbeg të Shkupit   ka bastisur  në shtëpinë dhe hapësirat tjera të I.P.(38), me ç'rast  në oborr janë gjetur   fidanë të marihuanës në tetë saksi dhe 12  fidane tjera,  prej të cilave një pjesë ishin në hapësirat ndihmëse  në fazën e tharjes, ndërsa është gjetur edhe një mini laborator për prodhimtarinë e vajit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close