0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Завршува 8.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Со доделување награди за најактивните учесници, вечер во летното кино „Мирно лето“ во Кинотека ќе заврши 8.Филмски фестивал на млади „Џифони Македонија“. На церемонијата ќе биде прикажано и дел од она што го сработија учесниците од 13-те земји во изминатите шест дена.

Back to top button
Close
Close