0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Завршни зборови на обвинителството за случајот „Тортура” на 12 мај

Случајот „Тортура“ продолжува на 12 мај, кога завршни зборови треба да даде Обвинителството, откако на денешното рочиште беа сослушани двајца сведоци, предложени од одбраната и со тоа беше исцрпена листата на докази. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close