Svet.SlajderСветСвет.Портал

Завршиот првиот работен ден од Самитот Г-20

Првиот ден на Самитот Г20 заврши со свечена вечера на шефовите на држави или влади на 20 најразвиени држави во светот. Претходно заврши собирот за дигитална економија.

Back to top button
Close
Close