КултураКултура.Портал

Заврши снимањето на „1 тон сладолед“ во режија на Сандра Ѓоргиева

Снимањето на „1 тон сладолед“, нов кратокометражен игран филм во режија на Сандра Ѓоргиева заврши утрово. Филмот се снимаше на локации низ Скопје, соопшти „ОХО Продукција“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close