0_Македонија.ПорталОпштество

Заврши Првата зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при УКИМ

Заврши со работа Првата зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Школата траеше 10 работни денови, а во неа учествуваа 50 слушатели од 15 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close