0_Македонија.ПорталПолитика

Заврши општиот претрес по предлог-законот за дополнување на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа

Собранието ја заврши расправата за предлог-законот за дополнување на Законот за финансирање на единиците на локалната самоуправа, по скратена постапка. Гласањето за законот ќе биде на една од наредните седници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close