0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Заврши општата расправа во Собранието за неколку законски решенија од областа на финансиите

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 28-та седница разгледа неколку предлог-законски решенија од областа на финансиите во прво читање за кои ќе се гласа дополнително.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close