Дописници МКД

Заврши целосното уништувањето на убојни средства пронајдени во земјава во 2020 година

Целосно е завршено уништувањето на минско –експлозивни, убојни средства и противпешадиска муниција, пронајдени во земјава во изминатите шест месеци. Процесот се заокружи со вчерашното уништувањето, кое како и претходните, се спроведе на воениот полигон Криволак и во присуство на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close