0_Магазин.ПорталЗанимливости

Затворска казна поради организирање забави за време на пандемијата на Ковид-19

Судот во американската сојузна држава Мериленд го осуди 42-годишниот Шон Маршал Мајерс на една година затвор поради непочитување на мерките за спречување на ширењето на Ковид-19.

Back to top button
Close
Close