ОпштествоХроника

Затворено стрелиште поради неовластена продажба на муниција, приведени три лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -  Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ЕНТ ОНТЕМ и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска сопреле две патнички моторни возила и при извршениот преглед кај Н.М. (40) се пронајдени 200 куршуми калибар 7,62 милиметри, а во другото возило кај лицето Е.Х. (48) се пронајдени се 100 куршуми калибар 9 милиметри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close