0_Македонија.ПорталОпштество

Затворен за сообраќај автопатот кон Штип кај наплатна рампа Миладиновци

Автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ.

Скопје, 16 јануари 2020 (МИА) – Автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ.

Прекинот на сообраќајот е поради вршење увид на сообраќајна незгода. дма/

Back to top button
Close
Close