0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Затворен угостителски објект во Тетовско, затекнати близу 100 лица

При извршена контрола од страна на полицијата во угостителски објект лоциран на регионалниот пат Тетово- село Желино доцна синоќа во 23.45 часот биле затекнати 94 лица, од кои 73 гости. Затекнати се и 17 државјанки на Албанија, Босна и Херцеговина, Србија и Молдавија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close