0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Затворен угостителски објект во Тетовско, работел три часа по дозволеното време

Во тетовски Горни Челопек полицијата поради непостапување по прописи за време на епидемијата приведе сопственик на угостителски објект. Контролата била спроведена во 20.40 часот, по што објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат Тетово.

Back to top button
Close
Close