0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и три странски државјанки

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 00.40 часот го лишиле од слобода А.А.(30) од тетовско Боговиње, чиј угостителски објект во село Жеровјане работел по дозволеното време и во него престојувале 13 гости и шест странски државјанки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close