0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и шест странски државјанки

Полициски службеници синоќа во 21:10 часот извршиле контрола во угостителски објект во село Желино, тетовско, сопственост на З.С.(48) од с.Желино, при што било констатирано дека објектот работи по дозволеното време и внатре биле затекнати повеќе лица – гости и странски државјанки кои ги забавувале гостите.

Back to top button
Close
Close