0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Затворен угостителски објект во Скопско поради непочитување на мерките за заштита од Ковид-19

Полициски службеници од Полициската станица Гази Баба во координација со Државен пазарен инспекторат, по претходна пријава, вчера во 21:50 часот,  извршиле контрола во угостителски објект во с.Јурумлери, скопско, сопственост на А.Ш.(39) од с.Јурумлери, по што објектот бил затворен од овластени лица од Државниот пазарен инспекторат, а лицата биле лишени од слобода и спроведени во полициска станица за понатамошна постапка, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close