Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Затворен локал што работел по полноќ, приведен сопственикот и три странски државјанки

Тетовската полиција ноќеска 40 минути после полноќ привеле сопственик на угостителски објет во Жеровјане, поради работење по дозволено време и против прописите за време на епидемија. Приведени се и три од вкупно шест странски државјанки, кои се најдени во објектот при контролата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close