0_Web_АктуелноДописници МКДХроникаХроника.Портал

Засилени сообраќајни контроли во Охрид, за 24 часа изречени 103 казни

Дури 103 казни се изречени на сторители на најразлични сообраќајни прекршоци во Охрид и околината, во рамки на засилените контроли што ги спроведува Министерството за внатрешни работи, со цел зголемување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

Back to top button
Close
Close