Дописници МКДОпштински вести

Засилени контроли на сообраќајот во реонот на СВР – Охрид

Во насока на подигнување на степенот на безбедност во сообраќајот и доследно почитување на одредбите од Законот за безбедност во сообраќајот на патиштата Секторот за внатрешни работи Охрид изминатиот викенд спроведе засилени акциски контроли.

Back to top button
Close
Close