0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Заштитните маски не се ризични за децата, станува збор за сосем безбедна препорака, смета Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека носењето маски по осум часа на училиште не претставува никаков ризик за децата, и оти тоа е единствениот начин да се спречи трансмисијата на вирусот.

Back to top button
Close
Close