Svet.SlajderСветСвет.Портал

Зариф: Планетата ќе биде подобро место без Трамп

Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф изјави дека „планетата Земја ќе биде подобро место за живеење“ по заминувањето на Доналд Трамп од претседателската функција

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close