Svet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Зариф го повика Вашингтон што поскоро да се врати кон договорот од 2015 година

- Шефот на иранската дипломатија, Мохамад Џавад Зариф, денеска апелираше Вашингтон да се врати што е можно поскоро кон договорот со Иран за контрола на неговата нуклеарна програма, бидејќи во спротивно Техеран ќе биде принуден да заземе поостар став доколку САД до 21 февруари не ги ублажуваат санкциите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close