0_Македонија.ПорталДописници МКД

Започнува вакцинацијата на вработените од Здраствениот дом -Кичево

Покрај вработените во Општата болница, кои од вчера започнаа со вакцинирање против Ковид-19, за овие два дена ќе бидат вакцинирани и 59 здраствени работници директно вклучени во лекувањето на болните од овој вирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close