Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Започнува изборот на наследник на Тереза Меј

Конзервативните пратеници во Долниот дом на британскиот Парламент денеска ќе го одржат првиот круг на гласање за избор на нов лидер на владејачката Конзервативната партија.

Back to top button
Close
Close