0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Започна состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со лидерите на земјите - членки на НАТО, учествуваше во централниот работен дел на годинашниот Самит на Алијансата, односно  на пленарната седница на Северноатлантскиот совет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close