Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Започна собраниската седница за избор на претседател на Косово

Во Собранието на Косово попладнево, нешто пред 18 часот, започна седницата за избор на нов претседател на Републиката, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close