Kultura.SlajderКултура

Започна осмиот Филмскиот фестивал „Џифони Македонија“

Во летното кино „Мирно лето“ на Кинотека, синоќа беше означен почетокот на осмиот Филмски фестивал „Џифони Македонија“ чија главна програма годинава дел ќе се одвиваат онлајн.

Back to top button
Close
Close