0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за јули

Од денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за месец јули 2021 година, информира Министерството за труд и социјална политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close