0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитикаХроникаХроника.Портал

Запленети околу четири и пол килограми хероин и околу килограм кокаин, приведен дилер

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи по претходна судска наредба, при претрес во дом и други простории на Е.М. (27) од Синѓелиќ, Скопје, во специјално направени бункери се пронајдени околу четири ипол килограми хероин, спакувани во повеќе пакувања со различна големина и околу еден килограм кокаин, исто така распределен во повеќе пакувања, наменети за продажба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close