0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Запленети близу 7.000 пиротехнички средства и двајца приведени во Гостивар

Двајца гостиварци се приведени во полициска станица, откако при контрола, кај нив се откриени речиси седум илјади петарди и други пиротехнички средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close