Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Запленети близу 6000 пиротехнички средства во Струмица

По претходно добиени сознанија, од страна на полициски службеници од ПС-ОН Струмица во објект на ул. „Атанас Нивичански“ денеска се пронајдени разновидни пиротехнички средства, вкупно 5833 парчиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close