Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Запленети 2,4 тони кокаин, најмногу во британската историја

Британската полиција заплени повеќе од два тона кокаин во една од најголемите заплени на наркотици во земјата, откако откри нелегална супстанца спакувана во гајби со банани испорачани од Колумбија, во вредност од 184 милиони фунти (212 милиони евра), објави денеска Националната агенција за криминал ( НЦА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close