ЕвропаЕвропа.Портал

Запленета пратка на водка Атомик, произведена во Чернобил за Велика Британија

Првите пратки на „занаетчиска вотка“, произведени од јаболка одгледувани во близина на нуклеарната централа во Чернобил, биле одземени од украинските власти и доставени до обвинителството во Киев, објави Би Би Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close