0_Магазин.ПорталЗанимливости

Записи на Дарвин исчезнаа од Библиотеката во Кембриџ

„По обемното пребарување, најголемото во историјата на библиотеката, конзерваторите заклучија дека тетратките чие исчезнување за прв пат беше објавено во јануари 2001 година, најверојатно биле украдени“, се вели на интернет-страницата на универзитетот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close