0_МИА Истражува.ПорталИзбраноНекатегоризирано

Западот мора јасно да му покаже на Путин до каде е црвената линија

Кога руските трупи стационирани на границата со Украина во последните неколку недели ќе се вратат во своите бази, тензиите во регионот ќе се смират. Но, рано е да се смириме. Дури следната недела ќе знаеме дали овие трупи навистина ќе бидат повлечени, пишува Рајнхард Везер на страниците на Франкфуртер алгемајне цајтунг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close