Свет

Западните трупи остануваат во Авганистан и по мај

Меѓународните сили планираат да останат и по крајниот рок предвиден со договорот меѓу талибанските бунтовници и Соединетите Американски Држави, што може да резултира со ескалација на тензиите доколку талибанците побараат целосно повлекување од територијата на Авганистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close