0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Западниот Балкан останува врвен приоритет за Европската Комисија во 2021

Европската комисија ја презентира денеска својата работна програма за 2021 пред Европскиот Парламент, во делот на надворешната политика западниот Балкан останува на врвот на приоритетите, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close