0_Магазин.ПорталЗанимливости

Занимливости околу историјата на чоколадото

Нацистите, еднаш се обиделе да го убијат британскиот премиер Винстон Черчил испраќајќи му плочка чоколадо со експлозив во неа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close