Дописници МКДОпштински вести

Занаетчискиот дом во Куманово осветлен во портокалова боја во рамки на кампањата „#КажиНе на насилството врз жени и девојчиња“

Општина Куманово го осветли во портокалова боја Занаетчискиот дом како дел од кампањата "#КажиНе“ на насилството врз жени и девојчиња“. Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски објави дека објектот на Занаетчискиот дом е обоен портокалово за да се испрати силна порака против насилството врз жени и девојчиња. - Вечерва општина Куманово, преку о

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close