БизнисДописници МКДЕкономија

Занаетчиска комора: Доцнење на петтиот пакет мерки ќе предизвика затворање на занаетчиските дуќани

Занаетчиската комора на Република Северна Македонија изрази загриженост поради доцнењето на петтиот пакет мерки што треба да бидат соопштени во следните денови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close