Дописници МКДОпштество

Замре фреквенцијата на граничните премини кај Дебар, на „Блато“ денеска само еден патник

Замре фреквенцијата на двата гранични премини на македонско-албанската граница кај Дебар, откако албанските власти воведоа двонеделен карантин за секој кој на албанската територија ќе влезе од Северна Македонија и од Грција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close