ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Заморени од рестрикциите Италијанците го чекаат враќањето на нормалниот живот

Италијанскиот премиер, Марио Драги, најави ублажување на ограничувањата, што наиде на нескриени симпатии кај Италијанците, додека  претседателот на фармацевстката компанија „Фајзер, Алберт Бурл, е оптимист дека од есен луѓето ќе се вратат кон нормалниот живот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close