Svet.SlajderСветСвет.Портал

Заменик портпаролот на Белата куќа поднесе оставка поради сексизам и закани кон новинарка

Заменик портпаролот на Белата куќа, Ти Џеј Дакло поднесе оставка откако беше суспендиран поради сексизам и закани кон новинарка, која му постави прашања за неговиот приватен живот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close