Дописници МКДОпштински вести

Заменик-министерот Димковски го посети беровскиот регион

Преку зголемување на инвестициите во земјоделството се подобрува руралната инфрастуктура во Малешевијата. Ова е главниот заклучок од денешната посета на заменик-министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Трајан Димковски на беровскиот регион, кој имаше работна средба со градоначалникот Звонко Пекевски и претседателот на Советот, Јован Матеничарски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close