Дописници МКДОпштински вести

Заматена водата за пиење од водоводот Росоки-Дебар, пред употреба да се филтрира или преврива

Заматена е водата од водоводот Росоки-Дебар. Од него со вода за пиење се снабдуваат Дебар, дебарските села Долно Косоврасти и Рајчица и дел од општина Центар Жупа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close